תואר ראשון

מידע למועמדים

תוכניות הלימוד

מידע לסטודנטים

מידע למועמדים לתואר ראשון

קורסי הכנה

קורסי הכנה

קורסי הכנה

 • מטרת קורסי ההכנה הינה לרענן את הידע שנרכש בבית הספר התיכון ולהשלימו כהכנה לקראת הלימודים באוניברסיטה.
 • הקורסים מומלצים מאוד לתלמידים שלא למדו ונבחנו בבחינות הבגרות במקצועות אלו ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות וכן חשוב מאד לריענון והבהרה של החומר גם לתלמידים שלמדו ברמה של 5 יחידות לימוד לבגרות.
 • מהניסיון שהצטבר, הוכח שתלמידים אשר השתתפו בקורסי ההכנה השתלבו ביתר קלות במסגרת הלימודים האוניברסיטאית והצלחתם בלימודי שנה א' אשר מתבססת על מקצועות אלו, הייתה טובה יותר.
 • הקורסים מתקיימים בחודשי הקיץ לפני תחילת שנת הלימודים.
 • הקורסים אינם מקנים פטור.

קורסי הכנה בפקולטה למדעי החיים

(לתלמידי ביולוגיה-פסיכולוגיה/בלשנות עם הדגש במדעי המוח)


הקבלה ללימודים במסלולים אלו מותנית בלימודים לבגרות ברמה של 4 יח"ל לפחות. מועמדים בעלי בגרות ברמה של 3 יח"ל נדרשים לעבור קורס הכנה במתמטיקה בחודשי הקיץ בציון 70 לפחות.

בנוסף מומלץ מאד להשלים את הידע במקצועות מתמטיקה, פיזיקה וכימיה (גם לתלמידים שלמדו מקצועות אלו ברמה מוגברת) לפני תחילת שנה"ל על מנת לרענן את הידע.
בחודשי הקיץ מקיימת הפקולטה לרפואה קורסי הכנה במקצועות אלו. לבחירת הקורס ולתשלום מקוון (הרישום יפתח בתחילת חודש יוני 2017)

ניתן להשלים את הידיעות במקצועות מתמטיקה, פיזיקה וכימיה גם בלימודים באוניברסיטה הפתוחה או בלימוד עצמי באמצעות ספרי הלימוד הבאים:

מתמטיקה:

 • ספרי לימוד לביה"ס התיכון
 • קורס האוניברסיטה הפתוחה – "חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי למדעים".

פיזיקה:

 • מכניקה וחשמל  / יורם אשל
 • פיזיקה תיכונית: סירס-זימנסקי, הוצאת יבנה

כימיה:

 • "דרכים בכימיה" – של האוניברסיטה הפתוחה
 • "כימיה – עולם החומר" – ד"ר דליה צ'שנובסקי

קורסי הכנה במדעים מדוייקים

(לתלמידי פסיכולוגיה-מדעי המחשב עם הדגש במדעי המוח)


הפקולטה למדעים מדויקים מציעה למועמדים העתידים להתחיל את הלימודים בפקולטה סדנאות הכנה במתמטיקה ובתכנות. מטרת סדנאות אלו הינה הקניית כלים ובניית מוכנות שיאפשרו להתמודד ביתר קלות עם הקורסים במהלך התואר.

קורס הכנה במתמטיקה:

בית הספר למדעי המתמטיקה מציע בתקופת הקיץ 2 קורסי הכנה בני 4 שבועות במתמטיקה. קורס ההכנה מהווה הכנה מצויינת ללימודים בבית הספר למדעי המחשב והוא מומלץ לכולם. בתום הקורס  ניתן לגשת לבחינת סיווג אשר תקנה לסטודנט שהשיג ציון של 85 ומעלה, פטור מקורס בחירה במסגרת לימודיו לתואר הראשון במדעי המחשב בהיקף 3 שעות.

קורס הכנה בתכנות:

ביה"ס למדעי המחשב מציע לתלמידים חדשים קורס הכנה בסיסי בתכנות. הקורס אינו חובה ומומלץ לסטודנטים נטולי רקע קודם בתכנות, או לבעלי רקע מועט. הקורס פתוח גם לתלמידים אשר מעוניינים ללמוד שפה חדשה או לשפר את יכולת התכנות. מטרת הקורס היא הכנת תלמידים בעלי רקע תכנותי חסר על מנת לצמצם את הפער מול תלמידים בעלי רקע מוקדם. הכוונה היא להקל על "קשיי הקליטה" בקורסים המבוססים תכנות בשנה הראשונה בתואר. הקורס בן 6 מפגשים של חצי יום ומתקיים במהלך חודש ספטמבר.

קורסי הכנה לתלמידי הנדסה ביו-רפואית וביולוגיה עם הדגש במדעי המוח


קורס פיסיקה

כל המתקבלים לפקולטה להנדסה חייבים בידע מוקדם בפיזיקה."חסר פיזיקה" מוגדר כל מי שלא עמד בבחינת בגרות בפיזיקה בהיקף של 5 יח"ל לפחות בציון 70 ומעלה. קבלתם של חסרי פיזיקה תהיה על תנאי, ותהיה מותנית בעמידה בבחינת הסיווג בפיזיקה (הנערכת על-ידי הפקולטה להנדסה), בציון 70 לפחות, עד סוף סמסטר א'. למועמדים "חסרי פיזיקה" מציעה הפקולטה להנדסה קורס הכנה בפיזיקה בקיץ (קורס פיזיקה 0). הקורס נמשך כ-6 שבועות, כ-3 פעמים בשבוע, ובסופו מתקיימת בחינת הסיווג (ניתן להירשם לבחינת הסיווג גם מבלי להירשם לקורס). לפרטים נוספים יש לפנות למזכירות הסטודנטים בפקולטה להנדסה: 03-6409419 / 03-6406200 להרשמה ופרטים נוספים – קורס פיסיקה 0

קורס הכנה במתמטיקה

על מנת להקל על התלמידים בשנה הראשונה, מציעה הפקולטה קורס הכנה במתמטיקה. מטרת הקורס אינה חזרה ו"כיסוי חומר" הנלמד בתיכון אלא הקניית כלים ובניית מוכנות שיאפשרו להתמודד ביתר קלות עם אתגרי השנה הראשונה בלימודי המתימטיקה בפקולטה להנדסה. אנו ממליצים בחום להירשם לקורס זה. שימו לב – מספר המקומות בקורס מוגבל. להרשמה ופרטים נוספים – קורס הכנה במתמטיקה